Jdi na obsah Jdi na menu

Kinderiáda celostátní finále Praha 2007

V pondělí 11.6. a úterý 12.6. za obrovského vedra, se zúčastnily, v Praze na stadionu Slávie  dvě šternberské školy ( ZŠ Dr.Hrubého a ZŠ Svatoplukova) celostátního finále "KINDERIÁDA" v atletice dětí 2.-5.tříd základních škol.

Zvláště ZŠ Dr. Hrubého dosáhla velmi kvalitních výsledků, zejména Martin Šimek, který zvítězil v běhu na 60m a ve skoku dalekém z místa obsadil 4.místo. David Kuba v běhu na 60m získal velmi pěkné 6.místo. Celkově škola vybojovala 20. místo ze čtyřiceti nejlepších škol v České republice, které si vybojovaly účast v krajských kolech. ZŠ Svatoplukova se tolik nedařilo a celkově obsadila 38. místo ve velmi silné konkurenci škol, které se vesměs zaměřují na atletiku již na prvním stupni. Určitě ale všichni šternberští atleti zaslouží pochvalu za bojovnost a reprezentaci našeho města i kraje. Vždyť jen postup dvou šternberských škol ze tří možných do celostátního finále bylo obrovským úspěchem. Celkové výsledky můžete shlédnout na : http://www.atletika.cz/download.aspx?id_file=11273  a v galerii přikládám fotografie ze soutěže i výletu po Praze.