Jdi na obsah Jdi na menu

Sajoszentpeter 2007 - mezinárodní běh do vrchu

Šternberská atletika dominovala nad Maďarskou.                                           Atletický klub Šternberk se na pozvání atletů družebního města ze Sajoszentpeteru v Maďarsku, zúčastnil 1.-3.6.2007 běhu do vrchu  a závodu v krosu dětí. Soutěž byla zaštítěna mnoha sponzory a osobnostmi, a zúčastnilo se skoro 700 soutěžících.

Ze Šternberka závodilo devět atletů a posbírali spoustu úspěchů, které pozitivně hodnotil i předseda maďarského atletického svazu. V nejmladší kategorii dívek 1998 a mladší zvítězila Katrin Sásová na kilometrové trati, která porazila i všechny chlapce. Ve druhé kategorii 1996-97 soutěžil Jan Sadil, taktéž v běhu na jeden kilometr. Obsadil celkově druhé místo. Ve třetí kategorii chlapců 1994-95 na trati dva kilometry, běžel Martin Sadil, který vystoupil taktéž na stříbrný stupínek a Jan Skoupý doběhl jako sedmý. V kategorii dívek stejné kategorie i délky tratě, celkově zvítězila Kateřina Pospíšilová a na třetím místě doběhla Tereza Pavlátová. Jako oddíl jsme obsazovali i kategorie dospělých a v ženách 20-45 let obsadila Lanka Sásová třetí místo a celkově v ženách velmi pěkné čtvrté místo. V kategorii můžů 20-45 let doběhl na třetím místě Ladislav Sás a hned za ním jako čtvrtý Jan Skoupý starší. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za příkladnou reprezentaci oddílu, města i kraje. Tato akce nebyla žádným výletem, ale pořádným zápřahem jak v závodě i v přepravě. Vždyť jedna cesta trvá minimálně šest hodin a všichni účastníci jeli na vlastní náklady. Pozitivní bylo i setkání nejen s přáteli družebního města Sajoszentpeter ale i setkání v Dobšiné při cestě na soutěž. Děkujeme právě přátelům ze Slovenska za tlumočení na závodech. Již nyní připravujeme další setkání, kdy kolegové z Maďarska i ze Slovenska mají zájem cestovat do Šternberka na naše soutěže, které mají taktéž vysokou úroveň.