Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kinderiáda 2008

ObrazekV úterý 10.6. proběhlo celostátní kolo Kindriády ( soutěž škol dětí 2.-5. tříd ) v Praze. Již se stalo tradicí že do celostátního kola postupuje minimálně jedna šternberská škola a letos postoupili atleti ZŠ nám.Svobody a nevedli si špatně. Celkově obsadili krásné 13. místo. V jednotlivcích Katrin Sásová obsadila v běhu na 60m 2. místo a Pavla Spurná v dálce 6. místo a běhu na 60m obsadila 8. místo. Marek Jurka obsadil 7. místo v běhu a 4. v hodu medicimbálem. Štafeta na 4x60m doběhla desátá. Gratulujem šternberským mladým atletům.

Jubilejní Kinderiádě kralovala jižní Morava

Na strahovském stadionu Přátelství vyvrcholil desátý ročník Kinderiády pro žáky prvního stupně základních škol. Finále celorepublikové soutěže se zúčastnilo dvaačtyřicet družstev, na všechny závodníky čekala sladká odměna.

Zástupci tří nejúspěšnějších celků získali vstupenky do aquaparku v Průhonicích a zároveň pro své školy vybojovali finanční prémii. Nejtučnější částka 150 tisíc korun putuje do Břeclavi zásluhou závodníků ZŠ Kupkova.
Celkový vítěz přitom do Prahy postupoval ze druhého místa v krajském kole, v němž podlehl škole z Veselí nad Moravou, stříbrnému týmu z finálového kola. „Proto jsme to nečekali, podle průběžných výsledků jsme si mysleli nejvýš tak na třetí místo,“ popisovala vedoucí břeclavské výpravy.

Základní škole Kupkova výrazně pomohla Klára Darmovzalová, vůbec nejúspěšnější závodnice z druhých tříd. Klára byla vyhlášena nejlepší atletkou finále v kombinaci běhu, skoku a hodu.
Při spojení Darmovzalová a Břeclav se nabízí otázka příbuzenského vztahu s reprezentační dálkařkou Martinou Šestákovou Darmovzalovou. „Je to jen shoda jmen, ale Klárka je na atletiku také všeobecně šikovná,“ objasnila vedoucí družstva.

Stejně jako všichni druháci, atleti nejmladší kategorie, debutoval v letošním ročníku Tomáš Dvořák v roli patrona Kinderiády. Na soutěž se podle svých zvyklostí pečlivě připravil a na stadion dorazil dlouho před začátkem finále. „Moc jsem si závody užil a sledoval výborné výkony. Čtyři sta dvacet v dálce dívek, to už je síla. Klobouk dolů i před některými výkony ve sprintech,“ zhodnotil trojnásobný mistr světa.
Kolegyní patronkou byla Dvořákovi Ludmila Formanová, která podporuje soutěž od samotného počátku.

Výsledky finále 10. ročníku Kinderiády:
1. ZŠ Kupkova Břeclav 175 bodů, 2. ZŠ Veselí nad Moravou 183, 3. ZŠ Marušky Kudeříkové Havířov 202.

Kompletní výsledky najdete zde:  http://www.kinderiada.cz/?s1=regiony&s2=15&s3=vysledky&y=2007&fin=1&PHPSESSID=5603dc9513c47ed1e00d82287c4a6504
 

 

Náhledy fotografií ze složky Kinderiádaq 2008