Jdi na obsah Jdi na menu

Závody 2012

Příspěvky

Mezikrajové utkání mladšího žactva 2012

3346.jpgAtletický klub Olomouc pořádal v sobotu 15.9. "Mezikrajové utkání mladšího žactva". Nejlepší mladí žáci a žačky reprezentovali Moravskoslezský, Zlínský, Brněnský a Olomoucký kraj a ze šternberského oddílu byli nominováni za Olomoucký kraj Eva Lančová, Sarah Janulíková a Barbora Furišová v běhu na 600m a Ondřej Žádník v běhu na 300m. Získali jsme dvě pátá, jedno šesté a jedno osmé místo pro Olomoucký kraj, čímž v celkovém hodnocení dívky obsadily 1. místo a chlapci 3. místo.  Výsledky si můžete prohlédnout v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=15273

16. 9. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Vyhodnocení nejlepších atletů AK Šternberk 2012

Na listopad připravujeme vyhodnocení nejlepších atletů AK Šternberk za rok 2012 a vyhodnocení Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje 2012, na které bychom chtěli pozvat jak současné šternberské atlety a hosty ale i bývalé reprezentanty. Vyhodnocení by mělo proběhnout v Expozici času pravděpodobně v pátek 30.11.

10. 9. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Baráž o extraligu 2012

V neděli 9.9. proběhla baráž o extraligu na olomouckém atletickém stadionu. Úspěšně závodili i naši atleti v nahostovaných dresech Martin Sadil - SSK Vítkovice a Katrin Sásová a Markéta Novotná AK Olomouc. Martin Sadil pomohl Vítkovicím vybojovat extraligovou příslušnost v roce 2013 a děvčata dopomohla k historickému výsledku AK Olomouc a to třetímu místu, které by ještě v loňském roce bylo na postup do extraligy ale v letošním roce proběhne reorganizace a tímto postupije pouze vítěz. Markéta bojovala na trati 1500m kde obsadila 11. místo a Katrin běžela na trati 400m kde doběhla jako osmá. Obě startovaly ve štafetě 4x400m která doběhla na 8. místě. Martin Sadil doběhl na 800m jako třetí, 400m na 7. místě a ve štafetách na 4x100m 9. místo a 4x400m 2. místo. Výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=16210

3. kolo družstev a KP mladšího žactva 2012 Prostějov

V pondělí 10.9. pořádá prostějovský oddíl krajské přebory družstev a jednotlivců mladšího žactva, které jsou současně nominační na mezikrajová utkání žactva. Odjez je autobusem v 13:00 hodin ZŠ Dr. Hrubého. Propozice najdete v odkaze: http://www.atletika.cz/_sys_/FileStorage/download/8/7596/propozice-3-kolo-ml-zactva.doc

Evropské hry Brno 2012

Jako již tradičně proběhnne 10.-12.9. v Brně největší žákovský atletický závod v Evropě EKAG 2012. Z našeho oddílu se zúčastní čtyři závodníci Markéta Novotná v běhu na 1500m, Katrin Sásová na 300 metrové trati, Sarah Janulíková v běhu na 800m a Miša Doleželová v hodu oštěpem. Odjezd autem v 7:00 z Lidické. Podrobnosti najdete na stránkách her: http://europeangames.cibasport.cz/aktuality/aktuality/ak-european-games . Plakát her najdete v odkaze: http://europeangames.cibasport.cz/images/stories/N2_plakt_evropske_hry.pdf

9. 9. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Velká cena Opavy 2012

Tradiční Velká cena Opavy proběhla v sobotu 8.9., na kterou jsme vyslali tři členy našeho oddílu. Miša Doleželová obsadila v hodu oštěpem žen celkově 5. místo v osobním rekordu 30, 59m. Jan Sadil startoval v běhu na 1500m, kde doběhl 13. časem 4:32,38s a Martin Krejča na trati 400m doběhl na 12. místě v čase 60,03 což je Martinův osobní rekord. Výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=15225&day=&discType=

Dětská atletická Grand Prix 2012

Atletické přípravky Olomouc pořádají ve čtvrtek  13. září na hřišti ZŠ Heyrovského Dětskou atletickou Grand Prix 2012. Doprava vlastní, platí se startovné 50,- . V případě zájmu účastnit se, pošlete, prosím, předběžnou přihlášku na e-mail: mondekova@centrum.cz nejpozději do neděle 9.9.2012. Propozice naleznete zde.

7. 9. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Baráž o atletickou extraligu 2012

V neděli 9.9. proběhne od 10 hodin na stadioně AK Olomouc baráž o extraligu nejlepších atletických oddílů z 1. ligy a dvou oddílů na 8. a 9. místě z extraligy. Z našich závodníků v dresu Vítkovic bude bojovat Martin Sadil o udržení v extralize mužů a Markéta Novotná a Katrin Sásová se budou snažit získat body pro AK Olomouc o postup do nejvyšší soutěže žen. Všem držíme palce aby se jim dařilo.

29. 8. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Pardubice 6. závod 3. kola extraligy 2012

V sobotu 26.8. proběhl v Pardubicích 6. závod 3. kola extraligy mužů a žen. Z našeho oddílu soutěžil Martin Sadil ve Vítkovickém dresu na trati 800m, kde doběhl na krásném 5. místě v čase 1:54,87 jen těsně za stupni vítězů. Během 30 minit startoval i v běhu na 400m, kde celkově obsadil 8. místo v čase 51,53s. Z dalších šternberáků soutěžil Ladislav Prášil ve vrhu koulí za Duklu Praha kde zvítězil výkonem 19,55m a Pavla Hřivnová startující za AK Olymp Brno v běhu na 100m, kde obsadila čtvrté místo v čase 12,40s a na trati 200m doběhla šestá v čase 25,75s. Gratulujeme všem atletům.

27. 8. 2012 | Rubrika: Závody 2012

1.liga družstev dospělých Olomouc 2012 3.kolo

V sobotu 25.8. proběhl v Olomouci 4. kolo 1. ligy družstev, kterého se zúčastnili tři naši atleti v dresu AK Olomouc. Katrin Sásová závodila na trati 400m kde doběhla na 12. místě v čase 62,36s, škoda jen že běžela v posledním rozběhu, který suverénně vyhrála. Markéta Novotná bodově podpořila družstvo na trati 1500m, kde doběhla jako 8. v čase 5:22,96. Obě závodnice startovaly ve štafetách na 4x400m, Katrin v družstvu A, které zvítězilo a Markéta v družstvu B, které doběhlo na 6. místě. Startoval i Jan Sadil v mužském družstvu na trati 800m, kde obsadil 10. místo v čase 2:09,84s. Ženské družstvo tímto postoupilo do baráže o extraligu, která proběhne 8.9. v Olomouci a kde budou startovat obě naše děvčata.