Jdi na obsah Jdi na menu

Závody 2012

Příspěvky

2. kolo přípravek 2012 - Prostějov

LogoAKSternberkbig.jpgVe čtvrtek 24.5.2012 jsme absolvovali druhé kolo atletických přípravek v Prostějově. Ukázali jsme, že umístění minulého kola nebylo náhodné. Hoši zopakovali krásné druhé místo a děvčata třetí místo. Doufejme, že se nám podaří vše potvrdit i ve finále v Olomouci 7.5.2012.

24. 5. 2012 | Rubrika: Závody 2012 | Fotografie: 2. kolo přípravek 2012 Prostějov

Memoriál Ludvíka Daňka Turnov 2012

3346.jpgACP SYNER Turnov pořádal v úterý 22.5. již 13. ročník mezinárodního mítinku Memoriál Ludvíka Daňka. Šternberáci i když v různých dresech se na Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově neztratili. Martin Sadil na 800m 4. místo v osobním rekordu a čase 1:52,00s a Laďa Prášil 2. místo v kouli 19,90m - splněný limit na ME do Helsinek a jen 10 cm zatím od olympiády. Velká gratulace.

24. 5. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Čokoládová tretra 2012 Ostrava

207020_10150163525203785_126925158784_6736589_3440905_n.jpg Na Čokoládové tretře 23.5. ve Vítkovicích 1. místo Honza Sadil PB na 1000m 2:51,48 s pádem, 4. místo Lucka Skalická PB 800m 2:42s, 5. místo Markéta Novotná 2:33s, 6. místo Katrin Sásová PB 800m 2:34 a do 10. místa Sarah Janulíková PB 600m 1:56s a Verča Janošíková na hranici osobáku2:52s. Gratulujeme k pěkným výkonům. Všichni účastníci obdrželi vstupenku na Zlatou tretru. Propozice závodu najdete v odkaze: http://www.zlatatretra.cz/cokoladovatretra/download/ostrava2012-propozice.pdf

Úspěch atletů na Kinderiádě 2012

Logo_kraje_na_web.jpgV úterý 22.5.2012 se v Šumperku konalo krajské kolo atletických závodů Kinderiáda. Jako trenéři atletických přípravek jsme hrdí na všechny závodníky všech šternberských škol, kteří předvedli skvělé výkony a ZŠ Šternberk zaznělo v mikrofonu moderátora hned několikrát. K nejúspěšnějším patří Elenka Urbášková a Petr Gededon, kteří oba vyhráli běh na 60 m a zaběhli letos nejrychleší čas těchto závodů v celé republice. O úspěchu atletů také svědčí fakt, že v závodě štafet šternberáci obsadili druhou a třetí příčku a v celkovém výsledku obsadili páté, šesté a osmé místo z celkového počtu 29 škol. Gratulujeme!!! Více z výsledků níže....

22. 5. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Zlatá tretra Evropy IAAF Ostrava 2012

41810_126925158784_14548137_n.jpgV Ostravě je připraven další ročník mítinku ZLATÁ TRETRA GOLDEN SPIKE 2012, který proběhne v pátek 25.5.2012. Na mítinku by opět měl, ze šternberských běžců, startovat Martin Sadil v běhu na 800m, Ondřej Doležel na 1500m a sítem kvalifikací z čokoládové tretry postoupila mezi osm nejlepších i naše talentovaná běžkyně Bára Kučerová, která poběží 300m přípravek těsně před hlavním programem, kdy obhajuje vítězství z roku 2011. Budeme všem držet palce aby dosáhli co nejlepších výsledků a výkonů. Vstupenky jsou již skoro vyprodané ale fandit našim závodníkům ze Šternberka pojede minimálně 40 atletů. Program mítinku najdete v odkaze: http://www.zlatatretra.cz/aktuality.asp?id=705

21. 5. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Mistrovství Moravy žactva Třinec 2012

102.jpgV neděli 20.5. pořádal atletický oddíl v Třinci Mistrovství Moravy žactva. Tentokrát jsme odjeli mikrobusem a s nadějí že snad něco vyjde po náročném sobotním závodě ve Šternberku. Odvezli jsme si kompletní sadu medailí, kdy Marek Machalický zvítězil v běhu na 1500m př. 4:52,82s, štafeta kluků na 3x300m byla druhá a Filip Furiš v běhu na 1500m taktéž v osobáku doběhl na pěkném třetím místě 4:47,89s. Trošku smůlu jsme měli kdy Miša Doleželová obsadila v oštěpu čtvrté místo a Jarda Žádník stejné umístění na 300m. Markéta Novotná v osobáku na 1500m doběhla na pěkném 5. místě. Ostatní výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=15304&day=&discType=

2. kolo družstev dorostu a juniorů Olomouc 2012

102.jpgV sobotu 19.5. proběhlo v Olomouci 2. kolo družstev juniorů a dorostu. V Olomouckém dresu závodil Martin Prajza, který vyhrál běh na 3000m a Jan Sadil po dopoledním závodě na 1500m běžel odpoledne 2000m př. a doběhl jako třetí. Kluci tímto udělali 19 budů pro Olomouc, přesto skončili na 4. místě. Martin Sadil závodil ve vítkovickém dresu a zvítězil v sólo závodě na 800m za 1:55,05 a na 400m byl čtvrtý  v osobáku 50,14s. Bohužel zatím odolává padesáti sekundová hranice. Martin tímto získal pro Vítkovice 18 bodů a družstvo opět zvítězilo jako v prvním kole.

1. kolo družstev staršího žactva Hranice 2012

LogoAKSternberkbig.jpgV Hranicích proběhlo 15.5. první kolo družstev staršího žactva. Bez Hradiště a Zlína nám to připadalo hodně komorní a přiznám se že společně měly závody nesrovnatelně vyšší úroveň. Nám se opět vydařila zvláště kategorie chlapců, kde jsme zaznamenali velmi pěkné výsledky od běžců Machalický a Furiš nebo sprinterů se skokany Žádník, Knob a vrhačem Kubou Motlem. Velmi pěkná byla i mladá štafeta na 4x60m a tak si chlapci na cestu přibalili třetí místo za Valmezem a Olomoucí. Dívky to měly složitější když Maka, Miša a Kaťa hostují za Olomouc. Miša vyhrála oštěp, Maka 2. na 800m. To jsou naše ztráty ale zabojovala Pája na kouli, Miša Fenclová v dálce, štafeta na 4x60m a Lucka s Verčou na 800m i na 300m a 200m př. Celkem to hodilo krásné 4. místo. Výsledky najdete v odkaze: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=15732

16. 5. 2012 | Rubrika: Závody 2012

1. kolo družstev mladšího žactva Olomouc 2011

LogoAKSternberkbig.jpgVe středu 16.5. proběhne v Olomouci 1. kolo družstev mladšího žactva ročník 1999 a 2000. Odjezd je vlakem v 12.59 hodin a sraz na vlakovém nádraží 15 minut před odjezdem vlaku. Účast důležitá. Sestava družstva v odkaze níže. Propozice najdete v odkaze: http://www.atletikaolomouc.cz/?p=2401

13. 5. 2012 | Rubrika: Závody 2012

Mistrovství Moravy dorostu, juniorů a dospělých Ostrava 2012

Za velmi nepříznivých podmínek proběhlo na vítkovickém stadionu 12.5. Mistrovství Moravy v atletice dorostu juniorů mužů a žen. Byl to opravdu maraton závodů. Zahájili jsme soutěž ve 12 hodin osmistovkou za chladu a deště a končili v 18.30 štafetami na 4x400m, kdy už se na nás začalo usmívat sluníčko.
Martin Sadil běžel první letošní osmistovku za muže a čtvrté místo v čase 1:55 není špatné. Martin Prajza se tentokrát více koupal na trati 2000m překážek, kde sbíral zkušenosti a doběh v solidním čase 6:48 na pátém místě. Martin Krajča na trati 400m a 300m překážek sbíral taktéž zkušenosti, ale udělal si dva solidní osobáky po přestupu ze žákovské kategorie.  Martin Sadil dále nastoupil na 400m kde v čase 50,76 doběhl opět čtvrtý a na trati 400m překážek jako druhý. Za už prázdných tribun nastoupil Honza Sadil na trať 1500m a po velmi pěkném výkonu, kdy dlouho bojoval o stříbro, doběhl v osobáku na třetím místě časem 4:29,11s. Rozhodli jsme se, že zkusíme ještě štafetu na 4x400m přes dlouhý závodní den i chlad a po pěkném výkonu celého družstva, kdy Honza běžel deset minut po doběhu patnáctistovky, kluci obsadili v mužské kategorii druhé místo za brněnskou štafetou. Letošní mistrovství jsme získali tedy dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, dvě čtvrtá místa a jedno páté místo. Gratulujeme a těšíme se na žákovské mistrovství, které proběhne v Třinci 20.5.2012.