Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství České republiky žactva 2017

ŠTERNBERSKÁ ATLETIKA MEZI NEJLEPŠÍMI V REPUBLICE - Z MČR V BŘECLAVI VEZEME 3 TITULY.

V běhu na 800m žáků dnes zvítězil a Mistrem ČR se stal šternberský Jakub Grégr v osobním rekordu 1:59,57s., kdy prokázal momentální nejlepší formu mezi půlkaři. Současně v žákovské kategorii utvořil oddílový rekord. Na 300 metrové trati žáků přidal titul Mistra ČR šternberský Adam Dohnal v čase 36,67s. čímž navázal na titul z halového MČR žactva. Třetí třešničkou na dortu byla štafeta žáků na trati 4x300m, ve složení Lenhart, Grégr, Tichý, Dohnal, kterým bohužel o 0,36s. utekl národní rekord.

Dnešní druhý den Mistrovství ČR žactva v atletice bude zapsán velkým písmem v kronice AK Šternberk. Svými výsledky jsme se dnes zapsali mezi nejlepší kluby v ČR. V běhu na 800m žáků dnes zvítězil a Mistrem ČR se stal šternberský Jakub Grégr v osobním rekordu 1:59,57s., kdy prokázal momentální nejlepší formu mezi půlkaři. Současně v žákovské kategorii utvořil oddílový rekord. Na 300 metrové trati žáků přidal titul Mistra ČR šternberský Adam Dohnal v čase 36,67s. čímž navázal na titul z halového MČR žactva. Třetí třešničkou na dortu se měla stát štafeta žáků na trati 4x300m, ve složení Lenhart, Grégr, Tichý, Dohnal. Nikoho kluci nenechali na pochybách, že jsou nejlepší třístovkaři a s přehledem zvítězili v čase 2:30,84 před štafetou Chebu a Olomouce. Kluci tak přidali třetí zlato do sbírky z tohoto MČR. Bohužel jim jen těsně (o 0,36 s.) unikl český rekord po kterém jsme pošilhávali. Dnešním dosaženým časem jsme se zařadili historicky na 2. místo českých žákovských tabulek. Tyto krásné výsledky dnes doplnila Elen Urbášková svým osmým místem ve skoku dalekém žákyň a dívčí štafeta na 4x300m ve složení Urbášková, Grégrová, Krejčířová, Červená, která celkově doběhla na pěkném 10. místě. Moc našim mladým atletům děkujeme za reprezentaci klubu a města gratulujeme ke krásným výkonům.