Za deštivého a chladného počasí proběhl v Hranicích 3. závod běžeckého pohárů.

Dnes proběhl v Poděbradech Evropský chodecký mítink "Poděbrady walking 2019", kterého se zúčastnily dvě šternberské atletky.

ÚSPĚŠNÉ VYSTOUPENÍ ŠTERNBERSKÝCH CHODKYŇ V DUDINCÍCH

Ve slovenských Dudincích proběhl v sobotu 23.3. mezinárodní chodecký mítink. Šternberský klub reprezentovaly Ema Klimentová a Veronika Janošíková.

25. 3. 2019 | Rubrika: Závody 2019

Jarní běh Přerovem 2019

Máme za sebou druhý závod běžeckého poháru v Přerově. Z našich závodníků byli nejúspěšnější:

13. ročník Běhu Michalským výpadem Olomouc 2019

V sobotu 9.3.2019 proběhne v Olomouci 13. ročník běhu Michalským výpadem. Kategorie žactva - 1 Km, kategorie dospělých - 10 Km.

15. místo Matěj Sulák 3000m žáci
Gratulujeme našim atletům za reprezentaci klubu i města Šternberka a přejeme hodně úspěchů v další části sezony.

Halové MČR žactva Ostrava 2019

Šternberští atleti zakončili halovou sezonu úspěšným vystoupením na MČR žactva v Ostravě.
Výborný výsledek předvedl Alois Hřebíček, který vybojoval v nedělním finále 7. místo v běhu na 800m, kdy v sobotním rozběhu dosáhl navíc osobního rekordu 2:10,03. Bojovný výkon předvedla i Ema Klimentová jako jedna z favoritek na medaili, která startovala v běhu na 1500m žákyň ale po těžké kolizi se soupeřkami a pádu nakonec doběhla na 12. místě. Matěj Sulák startoval v běhu na 3000m, kdy dosáhl osobního rekordu 11:00,56 a obsadil celkově 15. místo v ČR. V závěru ještě reprezentovaly štafety v běhu na 4x200m, které spíše sbíraly zkušenosti k dalším mistrovským soutěží. Gratulujeme našim mladým atletům k úspěšnému vystoupení na žákovském MČR.

Rohálovská desítka - Prusinovice 2019

V sobotu proběhl první závod ze série Běžeckého poháru dětí a mládeže olomouckého kraje - Rohávovská desítka v Prusinovicích.

Halové Mistrovství ČR dorostenců 2019

Poslední únorový víkend proběhlo v pražské atletické hale Olympu Praha Mistrovství České republiky v kategorii dorostenců a juniorů.
Nejlepšího výsledku dosáhl Jakub Grégr který vybojoval stříbrnou medaili v běhu na 800 m v novém osobním rekordu 1:57,84. Úspěšně reprezentovala také Ludmila Hřebíčková, která v běhu na 1 500 m vybojovala krásné 5. místo v novém osobním rekordu 5:03,20. Další krásné umístění - 6. místo a nový osobní rekord vybojovala Elena Urbášková ve skoku do dálky výkonem 546 cm. Posledním šternberským závodníkem startujícím v individuálních disciplínách byl Ondřej Lenhart, který v běhu na 400 m zaběhl svůj druhý nejrychlejší halový čas a obsadil tak celkové 11. místo.
Závěr každého mistrovství patří štafetám a to konkrétně štafetě 4x200 m. Štafeta dorostenek ve složení Černocká, Hřebíčková, Urbášková, Červená doběhla na 12. místě.
Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci klubu i města.

Halové krajské přebory žactva 2019

Halové krajské přebory nebyly jen jedním závodem, ale z důvodu prostorových možností byly rozděleny do dvou částí. Běžecká část se konala v ostravské hale na začátku ledna a technická část v Olomouci na konci února. Z našich závodníků se nejlépe umístili: