Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2022

logo_new.png Na Mistrovství České republiky dorostenců a dorostenek získali atleti AK Šternberk dvě medaile.
Hned v úvodu šampionátu se představila na trati 5 000 m chůze Ema Klimentová, která zkušeným výkonem získala titul mistryně České republiky pro rok 2022. Svým časem se zařadila na čelo národních tabulek. Nyní se připravuje na Mistrovství Evropy v Jeruzalémě, které se koná 4.-7. července. Druhou medaili si domů odvezla Kateřina Černocká ve skoku vysokém. Ta zdolala výšku 170 cm a získala bronzovou medaili. Pár hodin před tím absolvovala i soutěž ve skoku dalekém, kde obsadila výkonem 545 cm pátou příčku. Devátá skončila časem 3:35,66 štafeta 4x400 m dorostenců ve složení Tůma, Hřebíček, Obšil a Spurný. Dvanácté pak byly dorostenky ve štafetě 4x100 m. Tato štafeta běžela ve složení Šreková, Gedeonová, Malá, Bundilová. Alois Hřebíček a Šimon Spurný skončili v běhu na 800 m na 12., respektive 20. místě.