V úterý 19.05. jsme uspořádali první kolo ze seriálu Šternberské diamantové ligy. Celkem se závodu za slunečného počasí zúčastnilo téměř 100 závodníků ve 228 startech.

Konec školního roku bývá vždycky hektický a plný akcí, a pro naše mladé atlety to nebylo jinak. Závody střídaly závody a my jsme se s napětím připravovali na další výzvy. Jednou z nich bylo i 3. kolo soutěže družstev přípravek Olomouckého kraje, které se 25. června konalo přímo v Olomouci.
Atmosféra konce školního roku a vysoké teploty sice malým i větším atletům úplně nesedly, ale sport je právě o překonávání překážek. Do tohoto kola jsme vstupovali s velkým očekáváním. Naše dívky se snažily probojovat na vysněnou 3. medailovou příčku a chlapci zase bojovali, aby si udrželi sice nepopulární, ale cennou bramborovou pozici celkově.
I přes to, že děti a rodiče měli na konci školního roku plno dalších aktivit, se nás u autobusu sešlo opět přes 30 a společně jsme vyrazili vstříc velké konkurenci. Bojovnost a týmový duch nám nechyběly, ačkoli celkové výsledky v tomto kole nebyly tak slavné jako jindy. Všechny děti bojovaly tělem i duší o co nejlepší výkony a umístění.
Nejvíce bodů pro tým získali tito atleti:
Nakonec, i přes velkou nervozitu, to bylo skutečně těsné! Ale naše dívky to zvládly a s obrovskou radostí stanuly na stupních vítězů, když obsadily celkové 3. místo! Kluci pak s přehledem udrželi své 4. místo!
Jako trenéři jsme na všechny naše atlety neskutečně hrdí! Děkujeme všem rodičům a dětem za skvělou reprezentaci a pomoc našemu klubu. Bez vás a hlavně bez těch malých atletů by to prostě nebylo ono. Děkujeme všem, i těm, kteří nezískali nejvíce bodů, za jejich energii, píli a disciplínu. Je radost vás trénovat a už teď se těšíme na další školní rok!