V neděli 07.06.2026 se v Opavě konalo Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva. Šternberská atletika z něj odváží kompletní sbírku - zlato, stříbro, bronz, bramboru a páté místo.

Report vedoucí trenérky k soutěžím družstev mladšího žactva.
Mladší žáci za sebou mají krajský přebor družstev. 1. kolo se konalo 14.5.2026 v Šumperku a bylo zároveň krajským přeborem jednotlivců, ve kterém se nejvíce zadařilo Viktorii Husákové. Ta si vyskákala svými 461 cm 1. místo, 2. místo si vyběhala ve 150 m a za 60 m překážek získala bronzovou medaili. Zadařilo se také Marku Novákovi, který si odnesl zlatou z běhu na 60 m a stříbrnou medaili z běhu na 150 m. Nemálo bodů pro družstvo také získali Adéla Navrátilová, Jakub Dobeš a Filip Menšík. Bronzovou medaili ze štafety si odnesli kluci ve složení Slinták, Nezhyba, Hepnar a Menšík. Po prvním kole družstev byli kluci na 4. místě a dívky na místě 6.
Druhé kolo družstev se konalo 4.6.2026 v Hranicích. I přes menší počet účastníků v druhém kole skončili kluci na 3. místě a dívky na místě pátém! Nejvíce bodů posbírala opět Viktorie Husáková. Nemálo bodů družstvu vybojovali také Marek Novák, Radek Nakládal a Adéla Navrátilová. Druhé místo ve štafetě vyběhali kluci ve složení Doležal, Novák, Hepnar a Menšík.
Třetí kolo proběhlo v Zábřehu 18.6.2026. Závod byl zároveň krajským přeborem jednotlivců ve štafetě na 4x300 m, ze které si bronzovou medaili odnesli Hepnar, Nakládal, Novák a Slinták. Nejvíce bodů tentokrát vybojoval Marek Novák, kterému se zadařila 300 m i 60 m. Nemálo bodů vybojoval i Jakub Dobeš díky svým skokem 139 cm do výšky. Nemálo bodů pro družstvo získali i Adéla Navrátilová, Viktorie Husáková, Tomáš Hepnar, Josef Slinták, Josefína Machalová, Štěpán Fiala, Malvína Machalová či Lada Veselá. V posledním kole v součtu bodů se chlapci umístili na krásném 4. místě, stejně jako dívky!
V celkovém součtu všech kol krajského přeboru družstev se chlapci umístili na 4. místě a dívky na místě pátém. Obě družstva si tak zajistila postup do semifinále MMaS družstev mladšího žactva, které se uskuteční 20.9.2026 v Třinci. Zde se utkáme s družstvy Moravskoslezského kraje. Všem atletům děkujeme za úžasné výkony na závodech a reprezentaci klubu. Gratuluji za postup a 20. září nám držte pěsti!
Alexandra Malá