V neděli 07.06.2026 se v Opavě konalo Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva. Šternberská atletika z něj odváží kompletní sbírku - zlato, stříbro, bronz, bramboru a páté místo.

Konec školního roku jsme oslavili ve velkém! Poslední trénink patřil 2. kolu Šternberské Diamantové ligy, která se stala skvělou tečkou za uplynulou sezónou. Chtěli jsme se rozloučit stylově, a tak jsme na stadioně přivítali všechny – od našich nejmladších atletů ročníku 2016 až po rodiče, pro které byl závod také otevřený. Bylo úžasné vidět, jak si rodiče mohou zazávodit bok po boku se svými dětmi a vytvořit tak fantastickou motivaci!
Atleti si změřili síly v různých disciplínách: běh na 100 metrů, 600 metrů, 60 metrů překážek, skok z místa a hod diskem (nebo raketkou pro naše nejmenší). Celkem se zúčastnilo 86 závodníků ze Šternberka, kteří si připsali úctyhodných 136 startů. Bylo to velice příjemné odpoledne plné sluníčka a přátelské atmosféry domácích závodů.
Tímto bychom chtěli poděkovat všem atletům a rodičům za jejich přízeň v celém školním roce 2024/2025. Nebylo toho zrovna málo, ale bez vás by AK Šternberk nebyl tím, čím je! Ještě jednou velké díky od všech trenérů a přejeme vám krásné a hlavně sportovní léto!
My teď nabereme trochu sil a už se nemůžeme dočkat, až se s vámi uvidíme na soustředění v Karlově na přelomu července a srpna.