Jdi na obsah Jdi na menu

Závody 2010

Příspěvky

Šternberští atleti běží na Zlaté tretře 2010

ObrazekVe čtvrtek 27.května proběhne na Vítkovickém stadionu Zlatá tretra Ostrava, závod zařazený do světové série atletických mítinků za účasti i dvou šternberských odchovanců a to Ondřeje Doležela běží 15.20 běh na 1500m a Martina Sadila, který v 16.00 poběží 800m. Fandové našich reprezentantů je mohou přijet povzbudit na odpolední předprogram. Rozpis soutěže najdete v odkaze: http://www.zlatatretra.cz/aktuality.asp?id=569

24. 5. 2010 | Rubrika: Závody 2010

Družební setkání Lorsch Německo 2010

Znak V termínu 28.-31.5.2010 proběhne na pozvání družební setkání atletů v německé Lorschi. Plánovaný program pátek 28.5. v 5.00 hodin odjezd, 29. závody, 30. doprovodný program a 31. návrat domů. Üčastní se 13 atletů a 2 doprovody Mgr. Miša Mondeková a Lenka Sásová. Cena 1000,- Kč. Hlaste se co nejdříve na tel: 739 061 883 nebo email: aksternberk@centrum.cz . Již přihlášení účastníci. jsou v odkaze níže:

21. 5. 2010 | Rubrika: Závody 2010

Starší žáci 1. kolo družstev 2010

ObrazekVe středu 19.5.2010 proběhlo v Olomouci 1. kolo družstev staršího žactva. Opět máme velké ambice na postup do semifinále MČR družstev a to se v prvním kole potvrdilo. Škoda jen že jsme nejeli v plné sestavě ale i tak naše družstvo dopadlo na výbornou. Celkově jsme v kategorii chlapců obsadili 4. místo z devíti družstev a 2. místo v kraji za Olomoucí. Nejlepší výsledky a velmi platnými členy družstva byli Prajza, Sadil, Krč, Kobza, Škoda i Matoušek s Lattenbergem a Krejčou. Dívky byly osmé a nejlepší byla Irena Cepníková. Celkové výsledky najdete v odkaze zde

19. 5. 2010 | Rubrika: Závody 2010

Mladší žáci 1. kolo družstev 2010

V úterý 18.5.2010 proběhlo, za velmi chladného počasí v Šumperku  1. kolo družstev mladšího žactva ročník 1997- 1998.  Odjeli jsme ve velmi skromné sestavě, kdy nepřišlo cca 15 dětí. Ti skalní bojovali jako lvi, aby nezůstali na chvostu soutěže. Podařilo se to jen děvčatům Katě Sásové a Markétě Novotné, které porazily o bod družstvo Uničova a obsadily 4. místo. Chlapci obsadili páté místo a nedařilo se podat ani optimální výkony. Za zmínku stojí bojovnost Jirky Krejčího v dálce a běhu na 800m a Davidu Widermanovi ve sprintech. Zabojoval i Martin Šimek ale jako mladší moc šancí v soutěži neměl. Celkové výsledky najdete zde .

18. 5. 2010 | Rubrika: Závody 2010

Kokina běh 2010

V sobotu 15.5. jsme odjeli na tradiční závod v Náměšti na Hané KOKINA BĚH 2010. Letos byl závd zařazen do seriálu českého poháru běhů mimo dráhu dospělých a tak jsme byli zvědaví na soutěž dětí i když není závod zařazen do poháru dětí a mládeže. Trať pěkná, vytyčená, časově vše šlo pěkně ale měnily se pravidla kdo kde bude dobíhat, zbytečně ostré zatáčky do dalších kol když je zde jiná pěšina a chtělo by to víc pořadatelů. Třicet dětí zvládnou ale sto padesát již ne. Tak jsme si alespoň dobře zatrénovali. Z výsledků 1. místa Sadil M., Reich, Pospíšilová, Janulíková, Marešová  2. místa Sadil J., Reichová

16. 5. 2010 | Rubrika: Závody 2010

Atletika pro děti

Obrazek

Český atletický svaz v pondělí 10. 5. oficiálně představil nový projekt Atletika pro děti, v rámci kterého byly spuštěny nové webové stránky. Ty mají sloužit nejen rodičům, kteří vybírají svým ratolestem nejvhodnější sport, ale také trenérům, kteří zde naleznou spoustu informací o projektu, termíny závodů, metodické materiály a spoustu dalšího. V databázi najdete i náš oddíl. Vše v odkaze: www.atletikaprodeti.cz

11. 5. 2010 | Rubrika: Závody 2010

Přípravky 1. kolo družstev 2010 Yettiho Summer Games Šumperk

ObrazekV  úterý 11.5.2010 proběhlo v Šumperku 1. kolo družstev atletických přípravek pod názvem "Yettiho Summer Games". Tento rok jsou přípravky mimořádně početné. V kategorii chlapců startuje 8 družstev a v dívkách dokonce 9. Přesto se naši závodníci neztratili. Chlapci obsadili krásné 2. místo a dívky 3. místo, čímž navázali na minuloroční výborné výsledky. Nejlepšími šternberskými závodníky byli: Tomáš Záhora, Erik Šemet, Matěj Šárnik, Vojta Czabe, Michal Kupka, Dominika Handlová, Sarah Janulíková, Lenka Hanková, Vendula Foukalová, Nikola Maršová a Bára Kučerová. Pochvalu samozřejmě zaslouží i ti kteří nebodovali. Celkové výsledky najdete v odkaze: zde  Gratuluji všem zúčastněným za pěkné výsledky a děvčatům-trenérkám za příkladné vedení družstva.

Soutěž družstev dorostu 1. kolo Vítkovice 2010

Portrét V neděli 9.5. odjeli naši nejlepší dorostenci na 1. kolo družstev dorostenců a juniorů s názvem GIGANT. Naši závodníci hostují za SOKOL Opava a ukázali že jsou plnohodnotnými členy družstva, které pravidelně bojuje o medaile ve finále MČR. Bodovali jsme přes velmi kvalitní účast moravských závodníků, kteří již nyní plní limity k MČR, mezistátním utkáním a další reprezentaci. Nejlepší byl Martin Sadil v běhu na 800m, kdy obsadil super 2. místo v osobním rekordu 2:01,70s a na 400m doběhl jako šestý již s velkým vypětím sil. Velmi dobře si vedla i Kateřina Pospíšilová 800m 5. místo a 400m 4. místo. Filip Mikuška bodoval na obou překážkách 110m př. i 300m př. přes pád ale výška mu moc nevyšla. Ondra Charouz velmi dobře běžel 200m. Celkové výsledky si můžete prohlédnout v odkaze: zde

10. 5. 2010 | Rubrika: Závody 2010 | Fotografie: Dorostenci 1 kolo družstev 2010

Memoriál Dvořáka Olomouc 2010

ObrazekV sobotu 8.5. proběhnou v Olomouci tradiční memoriály a VC Olomouce. Od nás se budou účastnit pouze žáci jelikož dorostenci mají druhý den soutěž družstev. Odjezd vlakem v 8.07 hodin. http://www.atletika.olomouc.cz/zavody/2010/05_08_2010.htm Předpokládaná účast: Vašulínová výška, dálka, 100m.př, Cepníková 800m, Sadil J.1500m, Prajza 1500m, Novotná 800m, Sásová dálka, 300m, Vojáčková 300m dálka, Šterclová 60m, 300m, Šnýdr 200m, výška, Krejča 60m, 300m

2. 5. 2010 | Rubrika: Závody 2010

Májové závody Frýdek 2010

Portrét V sobotu 1.5. proběhly tradiční "Májové závody" ve Frýdku Místku. Počasí si s námi tentokrát zahrávalo, na počátku ještě zatažená obloha a mrholení, ale na na konci již svítilo sluníčko. Problémy s technikou pořadatelé nakonec zvládli a tak více než 260 závodníků z České republiky a Polska mohlo být spokojeno. Ve všech kategoriích od nejmenších dětí až po dospělé byli k vidění velké souboje a velice dobré výkony. Celkové výsledky si můžete prohlédnout v odkaze: Výsledky Májové závody 2010

1. 5. 2010 | Rubrika: Závody 2010 | Fotografie: Májovky Frýdek 2010