Jdi na obsah Jdi na menu

SPS - sportovní středisko

Příspěvky

Nejlepší atleti SPS Šternberk 2015

21. 12. 2015

LogoAKSternberkbig.jpg V rámci vyhlášení nejlepších atletů byli vyhodnoceni čtyři šternberští atleti jako nejúspěšnější členové Sportovního střediska Šternberk.

Mladší žáci: Adam Dohnal - 3. místo LODM

Mladší žačky: Elena Urbášková -

Starší žáci: Michal Bořánek - 3. místo MČR žáků 3000m

Starší žačky: Bára Kučerová - 14.místo LODM, 13.místo MČR 800m

 
Celý příspěvek

Sportovní středisko 2013

21. 2. 2013

3346.jpg

Sportovní středisko atletiky AK Šternberk (SpS) od 1.1.2013

Sportovní střediska jsou základním článkem péče o sportovně talentovanou mládež v České republice.

U talentované mládeže zařazené do SpS se zejména rozvíjí všeobecná sportovní dovednost, na kterou navazuje specifická atletická příprava. Významným atributem jejich činnosti je získání pozitivního vztahu k aktivní pohybové a sportovní činnosti.

SpS připravují sportovce na přechod do Sportovních center mládeže (SCM), Sportovních gymnázií (SG) a do výkonnostního sportu v dorosteneckých a juniorských kategoriích.

Cílem programu je podpora:

  • stávajícího systému sportovních tříd (dále jen „ST“), které jsou zařazeny do systému přípravy sportovních talentů. Podpora se týká sportovní přípravy žáků na základních školách ve spolupráci s atletickým oddílem/klubem a základní školou (dále jen ZŠ),
  • SpS, která se orientují na sportovní přípravu dětí, zpravidla ve věkové kategorii 6 až 15 let, které jsou zařazeny do systému přípravy sportovních talentů.

SpS zřizuje ČAS s ohledem na svazovou koncepci v oblasti péče o sportovně talentovanou mládež pro věkovou kategorii 6 až 15 let (zpravidla žáci základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií).

 
Celý příspěvek

Sportovní středisko AK Šternberk 2013

18. 12. 2012

Od 1.1.2013 byl oddíl AK Šternberk, na základě výkonnosti a činnosti oddílu, zařazen mezi podporovaná sportovní střediska a byl přeřazen z detašovaného pracoviště do klasické činnosti střediska podporované MŠMT prostřednictvím Českého atletického svazu. V tuto chvíli jsou v Olomouckém kraji Sportovní střediska v Olomouci, Prostějově, Šumperku a Šternberku. Našim cílem je nyní pracovat s talentovanou mládeží tak aby navázali na výsledky z posledního období na mezinárodních a republikových soutěží.

 
Celý příspěvek

Sportovní středisko - zařazení do kategorií

10. 9. 2012

 
Celý příspěvek

Sportovní středisko 2012

21. 8. 2012

3346.jpgAtletickému klubu Šternberk bylo od září 2012 na základě výkonnosti přiděleno detašované pracoviště sportovního střediska na podporu talentované mládeže ze strany Českého atletického svazu a Ministerstva školství.

 
Celý příspěvek

Sportovní středisko AK Šternberk

19. 6. 2012

92.jpgČeský atletický svaz a AK Šternberk vytváří na základě velmi dobrých výsledků od 1.9.2012 ve Šternberku "Sportovní středisko" pro talentovanou atletickou mládež ve věku 6 - 15 let, do kterého budou zařazovaní mladí atletyčtí talenti. Zájemci o atletiku jak děvčat tak chlapců se mohou informovat přímo na treninku AK Šternberk nebo v DDM Šternberk.

 
Celý příspěvek