Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2010 hala

ObrazekVe dnech 20.-21.2. proběhlo v Praze Mistrovství ČR dorostu a juniorů v hale. Tentokrát jedeme z mistrovství bez medaile, kdy se to nepovedlo jak Martinovi Sadilovi tak Ondřeji Doleželovi do kterého jsme vkládali nejvíc nadějí, přesto že oba jsou v kategoriích prvním rokem a nejmladší zaslouží za předvedené výkony velkou pochvalu.  Podrobnoti dále v odkaze.

Nejdříve nastoupil Martin k rozběhu na 800m ve kterém zvítězil a porazil i favorita Vystrka, čímž postoupil do nedělního finále z prvního místa. Ondra na 3000m doběhl jako čtvrtý, kdy nestačil v závěru akceptovat rychlé tempo. V neděli zahájil soutěž Filip Mikuška ve skoku vysokém, kdy bohužel neskočil základ 172cm. Škoda měl zaděláno minimálně na 7. místo. Následovalo finále na 800m v podání Martina, který si zaběhl v hale osobní rekord a dokončil závod jako pátý. Kdyby si víc troufal mohl možná bojovat i o medaile. I tak bylo umístění obrovským překvapením. Výkon je velkým příslibem k letní sezoně. Poslední závod běžel Ondra na 1500m ale po kolizi a pádu doběhl jako jedenáctý. Z ostatních, kteří měli na mistrovství startovat: Pospíšilová 800m nenastoupila - nemoc, Charouz 400m - odmítl start, tím jsme museli zrušit štafetu na 4x200m.