Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství ČR dorostu a juniorů v hale 2014

3346.jpgV pražské Stromovce proběhlo v termínu 22. - 23.2. Mistrovství ČR dorostu a juniorů, kterého se ze šternberských zúčastnilo 7 závodníků. Naši atleti předvedli výborné výkony a zaslouží velkou pochvalu, neboť na tomto šampionátu startuje absolutní dorostenecká a juniorská špička a už samotná účast na mistrovství se dá považovat za velký sportovní úspěch. Nejlepšího výsledku dosáhla Lucie Skalická v běhu na 3000m svým 5. místem 11:38,93 a na trati 1500m doběhla jako patnáctá. Marek Machalický v běhu na 1500m skončil po bojovném výkonu na krásném 7. místě 4:24,05, Jan Sadil v běhu na 800m předvedl skvělý běh a sekundoval nejlepším českým juniorským běžcům. Celkově obsadil 9. místo ( sedmý nejlepší čas v rozbězích 1:59,39 ). Stejné umístění získala Hanka Lollková v běhu na 3000m 11:22,18. Katrin Sásová na trati 800m obsadila 10. místo 2:25,60 a v běhu na 200m celkově 16. místo. Poslední zástupce Filip Furiš v běhu na 800m po bojovném výkonu se celkově zařadil na 13. místo 2:07,58. Jako náplast na neúčast v užším finále, po kterém jsme pošilhávali, můžeme konstatovat, že předvedené výkony, které byly v drtivé většině absolutními osobními rekordy jsou velkým příslibem do letní části sezony.