Jdi na obsah Jdi na menu

3. kolo KPD mladších žáků, Přerov

Tropické počasí doprovázelo včera 22. 6. 2023 3.kolo KPD mladšího žactva v Přerově. Atleti bojovali nejen o body do přeboru, ale i o medaile z krajského přeboru jednotlivců.

article preview

Hned na úvod v soutěži překážkářů to cinklo dvakrát. Jan Rychtecký svým osobním rekordem 9.72 si doběhl před Dominikem Bucem (9.79) pro zlatou medaili. Domča bral tedy stříbro a odvážně ve sběru bodů a medailí pokračovali dál. Na trati 150m si každý v jiném rozběhu zase zopakovali celkové pořadí na bedně. Oba kluci v osobních rekordech brali 1. a 2. místo. Jan s časem 20.01 a Dominik 20.06. Na svou třetí disciplínu se rozdělili. Jan Rychtecký se postavil na trať 300m, kde zase s osobním rekordem 42.19 si na krk pověsil zlatou medaili a Dominik Buc na trati 60m s časem 8.39 asi nechtěl narušit barvy svých medailí a doběhl si opět pro stříbro. Aby sbírky byly kompletní přidal Václav Pecháček bronzové medaile v bězích na 150m (21.00) a 300m (46.87) a dalších 8 bodů pro družstvo vysprintoval na trati 60m. Svých prvních bodů se konečně dočkal i Lukáš Kropáček na trati 1500m (7 bodů). Adam Vydomus svou kouli vrhl do vzdálenosti 6.31m a tím přinesl do družstva další bod. Těchto pět borců dohromady nashromáždilo 110 bodů a tím se umístili v tomto 3. kole na 5. místě a vybojovali postup do semifinále.

Dámy se v tom horkém počasí také praly o kovy a body jako lvice! Největší úspěch měla štafeta na 4x300m s Radkou Zakuťanskou, Kristýnou Petříkovou, Adélou Foukalovou a Pavlínou Krejčí. Holky si pověsily na krk zlato a že jim slušelo :-). Na 5. místě pak doběhla naše druhá štafeta ve složení Anežka Stránělová, Klára Paluchová, Anastázie Richterová a Dorota Přibylová. Nejúspěšnější bodovačkou a jedinou medailistkou byla opět Pavlína Krejčí. Vylepšila si své osobní rekordy na trati 300m (46.54) za což jí právem náležela bronzová medaile a hranici devíti vteřin prolomila na trati 60m (8.81). Na Adélu Foukalovou v napínavém souboji na 1500m zbyla brambora i přes osobní rekord - 5.56,41, ovšem jejich 9 bodů pomohlo děvčatům k celkovému nejlepšímu umístění ze všech třech kol. Další nálož bodů přidala Radka Zakuťanská - ve skoku dalekém 4 body a na trati 60mpř v osobáku 10.60, kde začal sběr brambor v soutěži jednotlivců. Osobní rekordy přijela trhat i Anežka Stránělová. Na tratích 60m (8.90) a 150m(21.92) vyběhala celkem 9 bodů. Bez Doroty Přibylové by body nebyly komplet. Té za vrh koulí byly přiděleny dva body. V našem týmu nechyběly Jolana Drápelová, Adéla Moiseev, Klára Navrátilová a Sofie Suková. Celkově si tedy statečné dámy posbíraly 79 bodů a ve 3.kole jim patřilo 5. místo.

Moc děkuji všem zúčastněným atletům! Neměli jste to včera v tom horkém počasí jednoduché a přes to vám úsměv na rtech nemizel....